PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Placówka jest atrakcyjnym miejscem, w którym dzieci i młodzież mogą spędzać czas wolny, miejscem zapewniającym równoczesny dostęp do dodatkowych zajęć umożliwiających wszechstronny rozwój dzieci, w zakresie podnoszenia ich kompetencji z przedmiotów kluczowych takich jjak j. polski, matematyka, j. angielski, zajęć świetlicowych, grupy wsparcia dla rodziców, jak i usług specjalistycznych m.in. w zakresie integracji sensorycznej, terapii logopedycznej, terapii taktylnej oraz terapii wad postawy.

Świetlica ma być również miejscem spotkań dzieci i młodzieży, dlatego nie zapominamy o dobrej zabawie. Świetlica została wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, konsolę XBOX, rzutnik, projektor i laptopy przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Zakupiono m.in. cymbergaja, gry na konsolę XBOX (FIFA, HOT WEELS, MINECRAFT, HARRY POTTER, NEED FOR SPEED). Planowane są turnieje gier, liczne spotkania integracyjne oraz pikniki wspierające rozwój dzieci i młodzieży w Gminie Słupno.

ZAJĘCIA DODATKOWE

W zajęciach placówki uczestniczyć będą dzieci i młodzież w wieku od 6 roku życia do 15 roku życia.  W ramach zadania realizowane będą również  zajęcia animacyjne oraz zajęcia w zakresie pomocy w nauce                             z przedmiotów: matematyka, język polski, język angielski.

GRUPA WSPARCIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Wspomaganie i rozwój kompetencji rodzicielskich - w jaki sposób?

Bezradność i poczucie winy w relacji z dzieckiem to częste problemy, z jakimi zmagają się rodzice. Budowanie pełnej empatii i zrozumienia więzi ze swoimi dziećmi jest często utrudnione, ze względu na liczne ograniczenia w naszym własnym postrzeganiu świata, nasze, często trudne, doświadczenia z przeszłości lub zachowania, które nas podświadomie blokują przed umiejętnością zachowania zdrowej relacji.

Kompetencje rodzicielskie są umiejętnościami, które są względnie stałe, jednak podlegają modyfikacjom ze względu na wpływ otoczenia lub zdobywanie nowej wiedzy. Wiele osób chciałoby w sobie naprawić, ulepszyć i rozwinąć te kompetencje w taki sposób, by kontakt z dzieckiem oraz komunikacja z nim odbywała się w satysfakcjonujący dla obu stron sposób. Wielu rodziców obawia się, że wzorce zachowania, wyniesione z własnego domu, nie spełniają ich oczekiwań- nie chcą powtarzać tych samych błędów wychowawczych, które same odczuli jako dzieci, w rodzinie, którą tworzą obecnie. Kompetencje rodzicielskie są jak najbardziej możliwe do rozwinięcia.

W naszej placówce pomagamy rodzicom zarówno indywidualnie, w postaci prowadzenia konsultacji oraz wsparcia psychologicznego, jak i grupowo, prowadząc grupę wsparcia na temat rodzicielstwa m.in. w zakresie budowanie zdrowych i prawidłowych relacji z dzieckiem. Należy pamiętać także o tym, że własny rozwój i dbanie o swój psychiczny dobrostan także wpływa pozytywnie na nasze kontakty.

Zajęcia grupy wsparcia będą dotyczyć:

 • problematyki poprawy kompetencji i większej świadomości siebie jako rodzica,
 • wszechstronnego rozwoju dzieci i zbudowania kompetencji rodziców i opiekunów w zakresie inteligencji emocjonalnej, empatii, poprawy komunikacji w rodzinie i uzyskania poczucia radości i satysfakcji z rodzicielstwa.

Zajęcia przeznaczone będą zarówno dla rodziców i dzieci.

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Następnym ważnym elementem zadania Wspieranie rodziny są Usługi specjalistyczne z zakresu poradnictwa:

 • terapii logopedycznej,
 • terapii taktylnej,
 • integracji sensorycznej
 • indywidualnych zajęć z zakresu rehabilitacji ruchowej dla dziecka.

Człowiek w swoim świecie otoczony jest przez mnóstwo napływających z każdej strony bodźców. Codziennie widzimy i dotykamy olbrzymią ilość przedmiotów o różnych kształtach, kolorach, fakturach, słyszymy przeróżne dźwięki: muzykę, szepty, odgłosy zwierząt i maszyn, smakujemy potrawy, czujemy intensywne zapachy, czujemy także swoje ciało, kierujemy nim, żeby wykonać określoną aktywność. Te wszystkie czynności, które wykonujemy, wymagają zaangażowania ze strony układu sensorycznego – nie jest przecież tajemnicą, że człowiek odbiera świat poprzez zmysły. Prócz popularniejszych: dotyku, wzroku, węchu, smaku i słuchu, mamy jeszcze dwa zmysły: przedsionkowy i proprioceptywny. Choć są mniej znane od powyższych pięciu, to razem ze zmysłem dotyku są bazowymi systemami człowieka, na podstawie których dojrzewają pozostałe zmysły. Specjaliści pomogą rodzicom we rozwoju dzieci w zakresie poszczególnych usług specjalistycznych. Spotkania odbywać się będą indywidualnie lub w niewielkich grupach.

Pliki do pobrania


Galeria


 • Powiększ zdjęcie Wyposażona świetlica w sprzęt multimedialny, konsolę XBOX, przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

  Wyposażona świetlica w sprzęt multimedialny, konsolę XBOX, przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

 • Powiększ zdjęcie Sprzęt multimedialny, konsolę XBOX, przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

  Sprzęt multimedialny, konsolę XBOX, przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

 • Powiększ zdjęcie Wyposażenie świetlicy.

  Wyposażenie świetlicy.

 • Powiększ zdjęcie Zakupiony sprzęt cymbergaj dla dzieci i młodzieży.

  Zakupiony sprzęt cymbergaj dla dzieci i młodzieży.