Turnus rehabilitacyjny

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

TURNUSY REHABIITACYJNE

W ramach zadania wspieranie osób niepełnosprawnych zorganizowany został turnus rehabilitacyjny do Łeby dla 15 osób będących mieszkańcami naszej Gminy. Wyjazd rehabilitacyjny do ośrodka leczniczego jest sposobem, by podreperować zdrowie i wypocząć. Jest to połączenie zajęć z rehabilitantem, zabiegów leczniczych, spacerów i korzystania ze zdrowych, przygotowanych przez dietetyków posiłków.

Turnus obejmuje zapewnienie co najmniej 2 zabiegi rehabilitacyjne dziennie (np. balneoterapia, kinezyterapia, fizykoterapia, krioterapia, hydroterapia, masaże) dla każdego uczestnika turnusu, właściwe dla osób ze schorzeniami wyżywienie obejmujące w każdym dniu śniadanie, obiad dwudaniowy z napojem i kolację.

Podstawowym warunkiem korzystania z oferty usług oferowanych przez CUS jest status mieszkańca gminy Słupno czyli osoby zameldowane i/lub zamieszkujące na terenie gminy.

Turnus rehabilitacyjny przeznaczony skierowany jest do osób dorosłych i dzieci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub równoważne (ZUS/ KRUS).

Turnusy rehabilitacyjne to połączenie zabiegów prozdrowotnych z wypoczynkiem. Nikt, kto korzysta z wyjazdu, nie powinien czuć przemęczenia z powodu zabiegów, ani nie powinien nudzić się i być zmuszonym do rezygnacji z udziału w zajęciach. Specjalistyczna terapia sprawnie jest łączona z wypoczynkiem.

 

 

Artykuły

II edycja turnusu rehabilitacyjnego.

Przejdź do - II edycja turnusu rehabilitacyjnego.

II edycja turnusu rehabilitacyjnego do Łeby w ramach projektu "Centrum   Usług Społecznych w Gminie Słupno"

Galeria


 • Powiększ zdjęcie Przyjazd do Ośrodka Wypoczynkowego

  Przyjazd do Ośrodka Wypoczynkowego

 • Powiększ zdjęcie Spędzanie wolnego czasu

  Spędzanie wolnego czasu

 • Powiększ zdjęcie Zajęcia

  Zajęcia

 • Powiększ zdjęcie Zajęcia

  Zajęcia