Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Bal karnawałowy

Przejdź do - Bal karnawałowy

Zapraszamy

Podaruj drugie życie meblom

Przejdź do - Podaruj drugie życie meblom

W dniach 14-17.11.2022r. w ramach projektu realizowanemu dzięki Samorządowemu Instrumentowi Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów odbyły się warsztaty renowacji mebli - ,,Podaruj drugie życie meblom''.

Renowacja mebli

Przejdź do - Renowacja mebli

Zapraszamy do udziału w warsztatach renowacji mebli ,,Podaruj drugie życie meblom i wyposażeniu domowemu - renowacja i recykling''.

III sesja Gminnej Rady Seniorów

Przejdź do - III sesja Gminnej Rady Seniorów

Dnia 12 września 2022r. odbyło się III posiedzenie Gminnej Rady Seniorów.

Wyjazd do Suntago

Przejdź do - Wyjazd do Suntago

W dniu 2 września 2022r. grupa Seniorów z Gminy Słupno relaksowała się w tropikalnym klimacie Suntago. Pobyt na basenach dostarczył Seniorom wielu pozytywnych wrażeń i przeżyć. 

Piknik w Ranczowisku

Przejdź do - Piknik w Ranczowisku
Dnia 22 sierpnia 2022r. odbyło się spotkanie na Ranczowisku skierowane dla seniorów Gminy Słupno.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne grillowanie oraz świetną zabawę. Zapraszamy do fotorelacji.

Zaproszenie na piknik w Ranczowisku Cekanowo

Przejdź do - Zaproszenie na piknik w Ranczowisku Cekanowo

CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W SŁUPNIE

Zaprasza

WSZYSTKICH SENIORÓW

Na piknik w RANCZOWISKU w Cekanowie, który odbędzie się

W dniu 22 sierpnia 2022 roku

 Start godz. 17:00       

II sesja Gminnej Rady Seniorów

Przejdź do - II sesja Gminnej Rady Seniorów

I Sesja Gminnej Rady Seniorów

Przejdź do - I Sesja Gminnej Rady Seniorów

W piątek, 13 maja 2022 r. w Sali Obrad Urzędu Gminy w Słupno odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Seniorów w Gminie Słupno.

Radnych powitał Wójt Gminy Słupno, składając podziękowania za zaangażowanie i chęć poświęcenia własnego czasu na działalność społeczną, a także wyrażając nadzieję na owocną współpracę. Do przemówienia przyłączył się Pan Wiesław Raboszuk – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, który osobiście pogratulował inicjatywy i życzył wielu ciekawych pomysłów i sukcesów w ich realizacji. Na posiedzeniu obecni byli: Pani Agnieszka Ruclak – Zastępca Wójta, Pani Beata Łapiak – Skarbnik Gminy, Pani Magdalena Szochner-Siemińska Dyrektor Centrum Usług Społecznych, Pan Paweł Baranowski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Słupno oraz seniorki z terenu gminy Słupno.

Głównym punktem inauguracyjnych obrad były wybory prezydium Rady. W wyniku jawnego głosowania jednogłośnie Przewodniczącą Gminnej  Rady Seniorów została Teodora Waluś, Wiceprzewodniczącą Pani Anna Włochowska. Wójt Marcin Zawadka pogratulował członkom nowo wybranej Rady oraz zachęcił do rozwijania współpracy zapoczątkowanej wraz z powołaniem Rady pierwszej kadencji. Członkowie Rady otrzymali z rąk Wójta Gminy akty powołania do składu Gminnej Rady Seniorów w Słupnie I kadencji. Jako pierwsze posiedzenie poprowadziła najstarsza radna, tj. Pani Anna Aptowicz. Następnie po wybraniu Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego pierwsze obrady poprowadziła Pani Anna Włochowska. Na wniosek Wójta Marcina Zawadki poddana została pod głosowanie Uchwała w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na działalność statutową Gminnej Rady Seniorów. Na ten cel została przeznaczona kwota w wysokości 30.000 zł na utworzenie Funduszu Aktywizacji Seniorów. Uchwała została przyjęta przez radnych jednogłośnie i zgodnie ze statutem Gminnej Rady Seniorów zostanie ona poddana głosowaniu na najbliższej sesji Rady Gminy Słupno. Z uwagi, że powołana do życia Rada Seniorów jest organem doradczym i konsultacyjnym, każda przegłosowana uchwała przechodzi pod głosowanie radnych z gminy Słupno.